piątek, 20 stycznia 2023

GOLIAT i DAWID

 W amerykańskiej bazie, w Ramstein spotkało się pięćdziesięciu większych i mniejszych Goliatków. Gdyby ich wszystkich opleść klejącą taśmą przypominaliby biblijnego Goliata. Stanowią bowiem potężną siłę zniszczenia. Zastanawiali się w Niemczech, ile śmiercionośnego złomu wysłać na Ukrainę. "Pomoc" Ukrainie jest bowiem przykrywką rzeczywistych intencji. Potężnemu, ale tchórzliwemu Goliatowi chodzi przecież o to, jak przy pomocy Ukraińców pokonać Dawida. Własnych szwadronów śmierci nie wyślą do boju, bo wiedzą, że Dawid ma PROCĘ.

wtorek, 17 stycznia 2023

BRAZYLIA - PUCZ NIEUDANY

 

Czasy, gdy CIA zmieniała rządy na świecie jak rękawiczki przeminęły już chyba z wiatrem. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej obalały rządy w wielu państwach, zawsze w imię demokracji. W Chile demokratycznie  wybranego prezydenta Salvadora Allende zastąpiono generałem Pinochetem, a w Argentynie demokratycznie wybraną na prezydenta Izabelę Perón wymieniono na generała Videlę. Czyżby generałowie z nadania USA byli lepszymi demokratami?

  Pierwszym państwem, które sprzeciwiło się potędze amerykańskiej demokracji, była KUBA, odparła najazd w Zatoce Świń. CIA nie udało się otruć Fidela Castro, oczywiście, otruć przy pomocy amerykańskich metod demokratycznych. W Wenezueli, Juan Guaidó popierany przez USA, ogłosił się prezydentem, przegrał jednak z legalnie wybranym Nicholasem Maduro.

 Nie udało się CIA pozbawić władzy prezydenta Syrii, Baszara  al-Asada.

  O rozruchach w Brazylii nie ma jeszcze pełnych danych. Prawicowe bojówki usiłowały obalić demokratycznie wybranego prezydenta Ignacia Lulę da Silvę. Jair Bolsonaro, prezydent, który przegrał wybory przebywa w USA, a jego zwolennicy zaatakowali gmachy rządowe. Trudno uwierzyć, że CIA w puczu palców nie maczała. Rola CIA w opisanych przypadkach nie jest istotna. Ważne jest to, że władcy USA nie mogą już zmieniać rządów w innych państwach, jak rękawiczek. Rola Hegemona, a jak kto woli Imperium Zła dobiega na naszych oczach do końca.

 

wtorek, 27 grudnia 2022

ZMOWA OSZUSTÓW

 Pani Katharina Kucharska udostępniła (11.12.2022 r.) post pani Isabel Teresy Aguilar opublikowany (18.11.2021 r.), w którym Hiszpanka wylicza pozytywne cechy pani Angeli Merkel, wyróżniające ją wśród cesarzy, królów, prezydentów, premierów, kardynałów, arcybiskupów, bankierów i przeróżnych prezesów. Opublikowany w „Die Zeit” wywiad, w którym pani Kanclerz ujawniła, że porozumienie mińskie „z 2014 roku było próbą dania Ukrainie czasu” na wzmocnienie swojej armii, spowodował wybuch, rzadkich we współczesnym świecie, emocji. Panią Angelę Merkel nazwano oszustką, zdrajczynią, co bardziej krewscy na jej rękach dostrzegli krew, a pewien wzburzony „myśliciel” napisał: „ pokoloruj wlosy na czarno, dodaj charakterystyczny wąsik, przepaskę z symbolem szczęścia i wnuczka pewnego Austryjaka jak malowana”.

Politycy nie kierują się emocjami. W polityce liczy się gospodarka państwa, siła armii, a przede wszystkim interesy. Przez 16 lat pani Angela Merkel dbała o interesy Niemiec. W czasie jej rządów wybudowano North Stream I i North Stream II, mimo niezadowolenia Ameryki. Po powrocie Krymu do Rosji obroty handlowe Niemiec i Rosji zmalały, ale mimo sankcji zaczęły rosnąć, ku obopólnemu zadowoleniu. Przykładem może być fabryka Mercedesa oddana do użytku w 2019 roku.
Pani Angela Merkel przeszła na emeryturę przekazując swoim następcom najsilniejszą gospodarkę w Europie.
Nie wiem, dlaczego dopiero teraz ujawniła, że porozumienie zawarte w Mińsku od początku było podpisywane fałszywym atramentem. Może ujawniła prawdę, gdy zobaczyła jak przyjaciele niweczą jej dorobek? Wszak North Streamy miały Europę łączyć, a nie dzielić. Może to kwestia sumienia? Do tej pory różne ścierwa medialne twierdziły, że pan Władimir Putin, prezydent FR kłamie mówiąc, że porozumienie zawarte w Mińsku nie było realizowane. Pani Merkel ujawniając prawdę potwierdziła, że pan Putin miał powody, by rozpocząć Specjalną Operację Wojskową w obronie Rosjan mordowanych przez Ukraińców. Przebieg wojny dowodzi, że losy i cierpienia Ukrainek i Ukraińców, liberalnych demokratów Zachodu, nie interesują. Liczą się wszak interesy koncernów zbrojeniowych i zyski. Ameryka bez żenady śle na Ukrainę broń, za którą zapłacą zwykli Ukraińcy, a nie pan prezydent Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski. Pan Joe Biden prezydent USA wzmocni pana Zelenskiego rakietami Patriot. Pan Władimir Putin oświadczył, że to rakiety przestarzałe i Rosja sobie poradzi.
Prędzej lub później, gdy USA i wasale europejscy prześlą na Ukrainę przestarzałą broń śmiercionośną, trzeba będzie podjąć rozmowy. I wtedy pan Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej będzie miał problem. Z kim te umowy podpisać? Z oszustami?
Lubię to!
Komentarz
Udostępnij

piątek, 9 grudnia 2022

"WOJNA i POKÓJ" GRZEGORZA W. KOŁODKI

 Na stronie 9 „Wojny i Pokoju” wybitny ekonomista i znakomity autor pisze „…Podobnie jak kiedyś bardzo głośna była wojna w Wietnamie, ponieważ prowadziły ją potężne Stany Zjednoczone. One przegrały wtedy, Rosja przegra teraz. Kiedy? Nawet jeśli nie wkrótce, to przecież czas szybko pędzi. Spokój zatem zachowajmy”.

Nie zachowuję spokoju, bo wypowiedź Profesora mocno mnie zbulwersowała. Przytoczony fragment książki jest bowiem bałamutny już przez samo porównanie tych dwu wojen. Wybitny naukowiec pisze, że NATO nie zagraża Rosji. To po co się pcha do Gruzji? To dlaczego przyjmuje Szwecję i Finlandię? Profesor usprawiedliwia niedemokratyczne czyny NATO i Ameryki. „Dyskusyjne jest odcięcie rosyjskich prorządowych mediów, zwłaszcza Russia Today i Sputnika, od odbiorców na Zachodzie” (78)”. Dla Profesora dyskusyjne, dla mnie oburzające. Liberalni demokraci z Ameryki i NATO pozbawili mnie bowiem prawa korzystania z różnych źródeł informacji!
Profesor dołącza do grona polityków (Joe Biden) uznających Władimira Putina, prezydenta Federacji Rosyjskiej, za zbrodniarza, który po wypiciu стаканa „Smirnowa” wysłał dywizje, by zniszczyły Ukrainę, czystą jak dziewica, demokratyczną, nie gnębiącą Rosjan.
Od rozpadu ZSRR Stany Zjednoczone dokonywały nieustannych zabiegów, by osłabić Rosję. Wspierały rozkradanie majątku Rosji i zamierzały wykupić bogactwa naturalne upadłego państwa. Przykładem może być komsomolec z najwyższej półki, Michaił Chodorkowski, którego po aresztowaniu bronił prezydent USA
Jak to rozkradanie wyglądało opisał Jerzy Pyka w „Fenomenie Michaiła Chodorkowskiego…” „Oligarchowie rosyjscy nie zrobili też niczego, co mogłoby pozwolić zmienić stosunek społeczeństwa do nich samych. W czasie kiedy oddalona o tysiące kilometrów od Moskwy prowincja Czukotka boryka się z podstawowymi problemami zaopatrzenia w żywność, kiedy w mieszkaniach na Syberii zimą zamarza woda, bo nie działa lokalna elektrociepłownia, gubernator Czukotki (2003–2008 Roman Arkadiewicz Abramowicz, dopisek M.Ch.) kupuje klub piłkarski w Wielkiej Brytanii i ściąga najdroższych piłkarzy na świecie, aby za pieniądze ze sprzedaży rosyjskiej ropy grali dla kibiców Chelsea Londyn. Temu podobne zachowania oligarchów sprawiają, że rosyjskie społeczeństwo milcząco daje władzy zgodę na budowę „demokratycznego autorytaryzmu”
Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej, za „milczącą zgodą społeczeństwa” położył kres rozkradaniu Rosji. Sprawił, że seniorom w terminie zaczęto wypłacać emerytury, unowocześnił gospodarkę, Rosja przestała importować zboża. Plasuje się na 3 miejscu produkcji ziarna na świecie i zajęła (2020 r.) pierwsze miejsce w eksporcie pszenicy. Rosyjską szczepionkę przeciw Covid-19 zakupiły Indie i wiele państw Ameryki Południowej. Na rynki państw „liberalnej demokracji” rosyjskiej szczepionki nie dopuszczono. Samoloty i rakiety rosyjskie są lepsze od amerykańskich. Nie powinno nikogo dziwić, że większość Rosjan ufa swojemu prezydentowi.
Grzegorz W. Kołodko na okładce „Wojny i Pokoju” umieścił zdjęcie anteny satelitarnej zainstalowanej w czasie zimnej wojny na Czukotce. Tytuł swojej książki pożyczył od Lwa Tołstoja. Co pozostawiam bez komentarza. W „Wojnie i Pokoju” Tołstoja Rosja odnosi zwycięstwo. Gwardziści Kutuzowa goszczą w Paryżu. Zostawili nawet ślad w języku francuskim. „Bistro” francuskie pochodzi od rosyjskiego „ быстро”.
Grzegorz W. Kołodko już na pierwszej (9) stronie zapowiada, że Rosja przegra wojnę z Ukrainą. Jeśli wróżba Autora się spełni to wyobrażam sobie, jak Grzegorz Kołodko wraz z Krystyną Kurczab - Redlich wręczają obrońcy wolności i demokracji, Wołodymyrowi Żełenskiemu bukiety róż biało-czerwonych, w podzięce.
Lubię to!
Komentarz
Udostępnij

sobota, 6 sierpnia 2022

GROZA !

 TA DZIEWCZYNKA...

...zbiera pieniądze, by pomóc żołnierzom ukraińskim. Zdegenerowany Sławomir Sierakowski zakupił dla ukraińskiej armii narzędzie do zabijania ludzi i odtrąbił sukces. Ciekawe ile milionów na pomoc ukraińskim żołnierzom, z własnych kont, przekazał pan Wołodymyr Zelensky?
Wciąganie do brudnej polityki dzieci to wielka groza!

sobota, 30 lipca 2022

118.400.000 SOBOWTURÓW


Joseph poprosił Andrew o pomoc.
Joseph: pomóż mi Endriu zrozumieć co się dzieje na Ukrainie, sorry w Ukrainie. Ślę tam od cholery broni, a zbrodniarz Putin każdego dnia zdobywa nowe miejscowości. Może ten Zełenski sprzedaje ją na lewo Chińczykom?
Andrew: sprawa jest złożona, w jednym zdaniu nie wytłumaczę ci Przyjacielu.
Joseph: wiem, wiem, że problem złożony. Liczę na Twoje doświadczenie. Mieliście przecież handlarza, który sprzedał wam respiratory, a broń Putinowi.
Andrew: już nie żyje.
Joseph: jesteś tego pewny na sto procent? Zostawmy respiratory, było minęło. Macie u siebie zdolnych generałów. Jak mnie informują chłopcy z SiAjEJ jeden nawet dorabia sobie do emerytury w naszej TVN. Sorry, nazwisko wyleciało mi z głowy. Ten generał ma podobne nazwisko do tego Żyda co grywał na dachu. Oooo, już sobie przypomniałem nazywa się Skripcak czy jakoś podobnie. On się w tej naszej telewizji marnuje. Macie przecież, po Annie Applebaum, najlepszą na świecie przeciwniczkę Putina Kristine Kiurcziab – Redlajch, ona sobie dobrze radzi. Skripcaka proszę cię wyślijcie w Ukrainę niech przeniucha co ten, jak mu tam, Żydłynsky robi z naszymi HIMARSami. No i niech się też dowie się, ile ten zbrodzień Putin ma sobowtórów? Bo jakby co do czego…rozumiesz co ci chcę powiedzieć.
Andrew: zrozumiałem Przyjacielu.
A ja w tytule zawarłem odpowiedź. Miłego dnia.

piątek, 22 lipca 2022

PORA ZLIKWIDOWAĆ NATO !


Pakt Północno Atlantycki miał bronić państwa Zachodu przed ZSRR. NATO stało się jednak największą organizacją agresywną w historii świata. Przy pomocy NATO Stany Zjednoczone Ameryki Północnej opanowują świat i powiększają swoje bogactwa.
W 2020 roku USA wydały na zbrojenia 778 miliardów dolarów!
Czyżby Meksyk, Kanada i Kuba zagrażały największej potędze gospodarczej i militarnej świata? Wiem, że jest to pytanie absurdalne. Pytam, by pokazać, że miliardy wydaje Ameryka-NATO dla zwiększenia zysku. Buduje na świecie bazy wojskowe, tworzy sztuczne napięcia, sprzedaje broń i uzależnia słabe państwa. Wojna, proszę Państwa to jest największy biznes.
W powojennej Europie Zachodniej tylko Charles de Gaulle zdawał sobie sprawę z dążeń USA - NATO, wycofał francuskie formacje wojskowe spod kontroli NATO. W stosunku do Ameryki okazywał nieukrywaną nieufność. Jego wizja Europy nie spełniła się, za to obawy stały się rzeczywistością. Ameryka podporządkowała sobie, zwasalizowała, większość państw europejskich przy pomocy NATO.
Aż dziw bierze, że Europa z burzliwą historią i wspaniałą kulturą dała się okiełznać kowbojom, miast stać się kontynentem promieniującym na cały świat kulturą i pokojem. Słowa kowboj użyłem nie po to, by pomniejszyć wkład Amerykanów w rozwój cywilizacji, ale po to, by pokazać, że rozwiązywanie problemów przy pomocy, colta, winchestera, napalmu i rakiety tkwi w kulturze i mentalności warstw rządzących Ameryką.
W 2020 roku świat wydał na zbrojenia dwa biliony dolarów !!!
Gdyby te pieniądze przeznaczyć na cele pożyteczne nie byłoby na świecie ludzi głodnych i wojen. Także wojny na Ukrainie. Dlatego NATO powinno być zlikwidowane. Młodzi ludzie na całym globie muszą się zorganizować i powiedzieć producentom broni: nie chcemy umierać za wasze zyski, mamy tylko jedno życie. PRECZ z WOJNĄ!